Pastry chef fills macarons

 1. Ievads

 2. Makarūnu vēsture

 3. Sastāvdaļas un rīki, kas nepieciešami, lai ceptu makarūnus mājās

 4. Makarūnu pagatavošanas soļi un detalizēta cepšanas instrukcija

 5. Pēdējie gatavošanas pieskārieni

 6. Padomi un triki ideālu makarūnu cepšanai

 7. Makarūnu receptes variācijas

 8. Visbiežāk sastopamas problēmas makarūnu cepšanas laikā un to risinājumi

 9. Noslēguma domas

Ievads

Makarūni ir maigi un garšīgi franču deserti, kas ir iekarojuši visu pasauli. Šos mazos, krāsainos gardumus gatavo no olu baltumiem, mandeļu miltiem un cukura, un tie ir pildīti ar dažādiem aromātiskiem pildījumiem. Tie ir lieliski piemēroti jebkuram pasākumam, sākot ar tējas ballītēm un beidzot ar kāzām, un tos var pielāgot jebkurai gaumei. Tomēr makarūnu cepšana iesācējiem var būt grūts uzdevums, un daudzi cilvēki ir nobijušies no šī procesa. Šajā rakstā mēs soli pa solim iepazīstināsim jūs ar makarūnu gatavošanas procesu, lai jūs varētu droši gatavot šos saldos gardumus mājās.

Makarūnu vēsture

Makarūnu vēsture ir aizraujoša un tā aizsākās jau 16. gadsimtā. Franču valodas termins "macaron" ir atvasināts no itāļu vārda "maccherone", kas nozīmē "smalka mīkla". Pirmo reģistrēto makarūnu recepti 16. gadsimtā radīja Katrīnas Mediči šefpavārs. Tomēr tikai 20. gadsimtā makarūns, kādu mēs to pazīstam šodien, kļuva populārs.

Pagājušā gadsimta 30. gados slavenais franču konditors Pjērs Defontēns, kurš bija slavenās Parīzes konditorejas "Ladurée" dibinātāja mazdēls, izgudroja divstāvu makarūnu, kas tagad ir deserta standarta forma. Francijā makarūni ātri vien kļuva par greznības un izsmalcinātības simbolu, un kopš tā laika tie ir kļuvuši par pasaules mēroga fenomenu.

Sastāvdaļas un rīki, kas nepieciešami, lai ceptu makarūnus mājās

Pirms pievērsīsimies receptei, pastāstīsim par svarīgākajām sastāvdaļām un instrumentiem, kas nepieciešami makarūnu pagatavošanai. Šeit ir saraksts ar nepieciešamajām sastāvdaļām:

Sastāvdaļas:
 • Mandeļu milti: mandeļu milti, kas ir galvenā makarūnu sastāvdaļa, ir smalki samalts pulveris, ko iegūst no blanšētām mandelēm. To konsistence ir ļoti svarīga, lai iegūtu gludu un maigu makarūnu cepurīšu tekstūru.

 • Pūdercukurs: Pūdercukurs, ko dēvē arī par konditorejas cukuru, tiek izmantots, lai saldinātu makarūnus un veidotu cepurīšu gludu konsistenci.

 • Lieli olu baltumi istabas temperatūrā: Olu baltumi veido makarūnu cepurīšu struktūru, un tos saputo līdz ļoti stingrai konsistencei, kas nodrošina makarūnu cepurīšu raksturīgo gaisīgumu.

 • Cukurs: Cukuru izmanto, lai saldinātu olu baltumus un stabilizētu cepurīšu struktūru.

 • Aromatizētāji (pēc izvēles): Daži pilieni aromatizējoša ekstrakta, pievienoti makarūnu mīklai, piešķirs tiem unikālu garšu.

 • Želejveida pārtikas krāsviela (pēc izvēles): Var pievienot nelielu daudzumu želejveida pārtikas krāsvielas, lai radītu košus un krāsainus makarūnus.

 • Vīnakmens (pēc izvēles): Vīnakmeni (vai sodu) izmanto, lai stabilizētu olu baltumus un novērstu to pārlieku sabiezēšanu.

Tagad parunāsim par svarīgākajiem rīkiem, kas ir nepieciešami makarūnu pagatavošanai:

 • Siets: Lai atdalītu jebkādus gabaliņus un nodrošinātu vienmērīgu tekstūru, mandeļu milti un pūdercukurs būs jāpārsijā kopā.

 • Mikseris (stacionārais vai rokas): Lai olu baltumus saputotu līdz stingrām virsotnēm, nepieciešams stacionārais mikseris vai elektriskais rokas mikseris.

 • Lāpstiņa: lāpstiņa ir nepieciešams rīks makarūnu gatavošanai, jo ar to var pareizi sajaukt sastāvdaļas, nepārmaisot mīklu. Pārmērīga maisīšana var izraisīt to, ka mīkla var kļūt pārāk šķidra un pēc izlikšanas uz cepampapīra vairs neturēs formu. Lāpstiņa palīdz arī notīrīt bļodas malas un nodrošināt visu sastāvdaļu vienmērīgu sajaukšanu. Kopumā labas kvalitātes lāpstiņa ir ļoti svarīgs rīks, lai makarūnu cepšana būtu veiksmīga.

 • Konditorejas maisiņš ar apaļo vai zvaigžņveida uzgali: Konditorejas maiss un apaļais uzgalis tiek izmantoti, lai dozētu mīklu uz cepampapīra vienādas formas un izmēra izstrādājumu cepšanai.

 • Cepampapīrs vai silikona paklājs: Tie novērš makarūnu pielipšanu pie cepešpannas cepšanas laikā.

 • Maisīšanas trauki: Jums būs nepieciešamas divas bļodas - viena mandeļu miltu maisījumam un otra olu baltumiem.

 • Krāsns termometrs: Lai nodrošinātu cepeškrāsns temperatūras precizitāti, ir nepieciešams cepeškrāsns termometrs. Bieži gadās, ka cepeškrāsns temperatūra atšķiras no cepeškrāsnī iestatītās temperatūras, kas var ietekmēt cepšanas laiku un radīt nevienmērīgi izceptus makarūnus. Izmantojot cepeškrāsns termometru, jūs varat attiecīgi pielāgot temperatūru, lai panāktu perfektu temperatūru makarūnu cepšanai.

Katra sastāvdaļa ir būtiska, lai pagatavotu makarūnus. Mandeļu milti nodrošina makarūnu cepurīšu struktūru un maigo tekstūru, bet pūdercukurs tos saldina un izlīdzina. Olu baltumi rada cepurīšu vieglumu un nodrošina struktūru, bet cukurs saldina olu baltumus un stabilizē struktūru. Gēla pārtikas krāsvielas nav obligātas, bet tās piešķir makarūnu cepurītēm jautras krāsas. Vīnakmens nav obligāts, bet tas palīdz stabilizēt olu baltumus un novērš to pārkulšanu. Visas šīs sastāvdaļas darbojas kopā, lai izveidotu perfektas makarūnu cepurītes.

Daudz no šīm sastāvdaļām un instrumentiem var atrast mūsu interneta veikalā bromingos.eu, jūs varat atrast plašu augstas kvalitātes sastāvdaļu un rīku klāstu, kas īpaši izstrādāti konditoriem.

Macaron shells on a baking parchment

Makarūnu pagatavošanas soļi un detalizēta cepšanas instrukcija

Kad visas sastāvdaļas un rīki ir sagatavoti, ir pienācis laiks sākt cepšanu! Pastāv daudz dažādu makarūnu recepšu, bet mēs iesakām sākt ar pamata recepti un pēc tam eksperimentēt ar dažādām garšām un pildījumiem. Vispopulārākās makarūnu garšas ir šokolādes, aveņu un lavandas.

Sastāvdaļas:
 • (100 g) 1 glāze pūdercukura

 • (75 g) ¾ glāzes mandeļu miltu

 • 2 lieli olu baltumi, istabas temperatūrā

 • (25 g) ¼ glāzes cukura

 • Pārtikas krāsvielas (pēc izvēles)

 • Aromatizējošie ekstrakti (pēc izvēles)

Instrukcija soli pa solim:

1. solis: Uzkarsējiet cepeškrāsni līdz 150°C (300°F). Izklājiet cepešpannu ar cepampapīru vai silikona paklājiņu.

2. solis: Izsijājiet ¾ glāzes (90 g) mandeļu miltu un 1 glāzi (120 g) pūdercukura caur sietu maisīšanas bļodā. Atlieciet malā.

3. solis: Atsevišķā bļodā ar elektrisko mikseri vidējā ātrumā saputojiet 2 lielus olu baltumus (istabas temperatūrā) līdz parādās putas. Pievienojiet ¼ glāzes (25 g) cukura un turpiniet putot ar lielu ātrumu, līdz izveidojas stingras virsotnes.

4. solis: Iejauciet mandeļu miltu maisījumu sakultajos olu baltumos trijos piegājienos, izmantojot lāpstiņu. Dariet to uzmanīgi, neaizmirstot nokasīt maisījumu no bļodas malām. Esiet uzmanīgi, lai nepārkultu, jo mīkla var kļūt pārāk šķidra.

5. solis: Ja vēlaties, pievienojiet mīklai dažus pilienus aromatizējoša ekstrakta un viegli samaisiet.

6. solis: Pārlieciet mīklu konditorejas maisiņā, kas aprīkots ar apaļu vai zvaigžņveida uzgalīti. Izspiediet mīklu uz sagatavotās cepešpannas vienādos apļos, izvietojot tos aptuveni 1 collas (2,5 cm) attālumā.

7. solis: Pāris reizes uzsitiet ar paplāti uz līdzenas virsmas, lai mīkla atbrīvotos no gaisa burbulīšiem.

8. solis: Ļaujiet makarūniem atpūsties istabas temperatūrā apmēram 30 minūtes vai līdz brīdim, kad uz virsmas izveidojas plēve. Tas palīdz izveidot raksturīgās makarūnu cepurīšu kājiņas.

9. solis: Cepiet makarūnus uzkarsētā cepeškrāsnī apmēram 15 minūtes vai līdz cepurītes ir gatavas un sāk brūnēt.

10.solis: Izņemiet cepešpannu no cepeškrāsns un ļaujiet makarūniem pilnībā atdzist uz cepešpannas.

11.solis: Pēc atdzišanas uzmanīgi noņemiet makarūnus no cepešpannas un aizpildiet tos ar pildījumu.

Ir svarīgi atzīmēt, ka precīzs sastāvdaļu daudzums ir izšķiroši būtisks veiksmīgai makarūnu cepšani. Ļoti ieteicams izmantot virtuves svarus, lai nosvērtu sastāvdaļas un nodrošinātu pareizas proporcijas.

Pastry chef makes macarons

Pēdējie gatavošanas pieskārieni

Kad makarūni ir izcepušies, izņemiet tos no cepeškrāsns un ļaujiet tiem pilnībā atdzist. Ja Jūs mēģināsiet tos noņemt no cepešpannas, kamēr tie vēl ir karsti, tie var saplīst vai pielipt.

Gaidot, kamēr makarūni atdzisīs, Jūs varat sagatavot pildījumu. Daži populāri pildījumu varianti ir saldkrējuma krēms, ganašs vai ievārījums. Lai aizpildītu makarūnus, izspiediet no konditorejas maisiņa uz vienas makarūnu cepurītes nelielu daudzumu pildījuma, pēc tam pārklājiet to ar otru cepurīti. Maigi saspiediet abas cepurītes kopā, lai pildījums izplatās līdz malām.

Padomi un triki ideālu makarūnu cepšanai

 • Rūpīgi nomēriet sastāvdaļas. Makarūni prasa precīzas proporcijas un mērījumus.

 • Izmantojiet istabas temperatūras olas. Aukstas olas nesakulsies pareizi.

 • Ļaujiet saviem makarūniem pastāvēt pirms cepšanas. Tas palīdz izveidot kārtiņu uz makarūnu virsmas, kas ļauj tiem vienmērīgi uzcelties.

 • Izmantojiet virtuves svarus precīziem mērījumiem.

 • Uzsitiet cepešpannu dažas reizes pa galdu, lai izlaistu gaisa burbulīšus.

 • Lietojiet cepampapīru vai silikona paliktni, lai makarūni nepielīp.

 • Pagatavojiet savus unikālos makarūnus, eksperimentējot ar dažādiem garšas maisījumiem un pildījumiem.

Makarūnu receptes variācijas

Kad esat apguvuši pamata makarūnu recepti, Jūs varat eksperimentēt ar dažādiem garšas un pildījuma variantiem. Šeit ir dažas idejas, kas Jums var palīdzēt:

 • Šokolāde: Pievienojiet 2 ēdamkarotes kakao pulvera mandeļu miltu maisījumam.

 • Vaniļa: Pievienojiet 1 ēdamkaroti vaniļas ekstrakta olu baltumu maisījumam.

 • Kafija: Pievienojiet 1 ēdamkaroti šķīstošās kafijas mandeļu miltu un pūdercukura maisījumam.

 • Citrons: Pievienojiet 1 ēdamkaroti citronu mizas mandeļu miltu maisījumam un pildiet ar citronu kurdu.

Visbiežāk sastopamas problēmas makarūnu cepšanas laikā un to risinājumi

 • Tukšumi cepurītēs: To var izraisīt pārāk ilgs kulšanas laiks vai pārāk zema cepšanas temperatūra. Mēģiniet samazināt putošnas laiku un palielināt cepšanas temperatūru.

 • Pārplīsušas cepurītes: To var izraisīt nepietiekams putošanas laiks vai pārāk ilgs cepšanas laiks. Mēģiniet palielināt kulšanas laiku un samazināt cepšanas laiku.

 • Pielipšana pie cepamās virsmas: Tas var notikt, ja Jūs neizmantojat cepampapīru vai silikona paklājiņu. Vienmēr izmantojiet vienu no šiem variantiem.

 • Nevienmērīga pacelšanās: To var izraisīt nevienmērīgi cepurīšu izmēri vai cepšanas karstuma nevienmērīga sadale cepeškrāsnī. Mēģiniet izveidot vienāda izmēra cepurītes un uzmanīgi pagriezt cepešpannu cepšanas pusceļā.

Noslēguma domas

Makarūnu cepšana var būt nedaudz sarežģīta, bet ar praksi un pacietību Jūs varēsiet apgūt šo franču delikatesi. Atcerieties rūpīgi izmērīt sastāvdaļas, ļaujiet makarūniem pastāvēt un eksperimentējiet ar dažādām garšām un pildījumiem. Un neaizmirstiet, ka Jūs varat iegādāties visus makarūnu cepšanai vajadzīgos rīkus un sastāvdaļas mūsu interneta veikalā bromingos.eu

Tātad, ko Jūs gaidāt? Ņemiet savu priekšautu un sāciet cepšanu!